Haberler, Müzik, Sanat, Sinema-Dizi
Leave a Comment

Başarının Gözyaşları..

Yeni bir hafta… Genelde çoğu ünlü köşe yazarı pazartesileri tatil yapar yazı yazmaz. Bende buna hiç anlam veremem. O zaman herkes pazar gününe doluşmasın bölüşün; bi kısmınız pazartesi yazsın bizde pazartesi köşe yazısız kalmayalım. Ama yok herkes bir düzen tutturmuş gidiyor ve bizler pazartesi sendromuyla baş başa kalıyoruz. İşte buradan yola çıkarak sizi susuz köşemi yazısız bırakmamaya karar verdim ve saat 00.30 da geçtim mac’in başına.

Geçtiğimiz hafta sonu güzel haberler aldım. Hep hayalini kurduğumuz ama cesaret edemediğimiz İstanbul’dan  kurtularak İzmir’e yerleşme hayalimizi gerçekleştiren iki sevdiğim dostumdandı bu güzel haberler. Biri Kuşadası Toplum Sağlığı Merkezi’ne atamasını çıktığını telefonda anlatırken bir diğerinin taşınma haberini tesadüfi olarak Kuaförüm Adem Terzi‘den öğrendim 🙂 Alaçatı’ya taşınmış eski dostum. Ama ikisi içinde o kadar çok sevindim ki anlatamam. Kendime kızdım sadece.. Hayal etmek güzel ama onu gerçekten istemedikten, peşinden koşmadıktan sonra oturup gerçekleşmesini beklemek ya da her sohbette dile getirmek … Tamda bu ana uygun bir şarkı ile devam edeyim..

An old man turned ninety-eight
He won the lottery and died the next day
It’s a black fly in your Chardonnay
It’s a death row pardon two minutes too late
And isn’t it ironic… don’t you think

Dün Trump’ın adımlarından bahsetmiştim ona cevap gecikmedi Amerika’nın kendisinden.. Havaalanlarında duygusal  dramlar yaşayan Amerika’ya girişi yasaklanan hikayeleri okur olduk twitterda. Federal Mahkeme bu kararı durdurmuş, halk ayaklanmış Hepimiz Müslümanız yanınızdayız pankartları…Tanıdık geliyor mu Hrant Dink..? Ve verilen tepkiler… Derken Kara Çarşaflı bir kadın hocanın derste homoseksüelleri binaların tepelerinden atmanız gerek diye ders anlatırken videosu düştü önüme… Şarkıya devam edelim..

Mr. Play It Safe was afraid to fly
He packed his suitcase and kissed his kids goodbye
He waited his whole damn life to take that flight
And as the plane crashed down he thought
“Well isn’t this nice…”
And isn’t it ironic… don’t you think

Başlığa gelirsek; dün dev bir final daha izledik. Yolun yarısına gelenlerin gençlere kök söktürdüğünü ve şampiyonluğa ulaştıklarını gördük.. Serena&Federer..Cumartesi Serena, dün Federer, iki 35’lik şampiyon oldu, tenis tarihini baştan yazan iki ŞAMPİYON.. R.Federer, Rafael Nadal’ı 3-2(6-4, 3-6, 6-1, 3-6, 6-3) yenerek, 2012 Wimbledon’dan bu yana ilk, kariyerindeki 18’inci grand slam şampiyonluğuna ulaştı. 34’ü bitirip 35’ten gün almaya başladığım bir dönemde yaşıtlarımın almış oldukları başarılar. İnsanı ister istemez kendini sorgulamasına neden oluyor. Sen bu güne kadar ne başardın? Onların sıkı sıkı tutup başarının zirvesine ulaştıkları bir meslekleri bir dalları var ya senin? ya sen sayın okuyucu sende ara ara sorguluyor musun kendini? aynaya bakabiliyor musun? yoksa hayatın rutinine mi kaptırdın geldiğin yaşa kadar..  Tercih sizin Öndeki mi olmak istersiniz yoksa kadrajda daha net olanı mı?..

588de4b218c7731b9437fa3e

Sinema Oyuncuları Birliği’nin (Screen Actors Guild) 1995’ten bu yana verdiği SAG Ödülleri için geri sayım başladı. Siz bu yazıyı okuduğunuz saatlerde muhtemelen ödüller açıklanmış olacak çünkü 30 Ocak saat 04.00’de dünya ile eş zamanlı olarak canlı yayınlanacak. Bu ödül gecesinde 2016’nın en iyi sinema ve televizyon oyuncularının performansları ödüllendirilecek. Casey Affleck, Andrew Garfield, Ryan Gosling, Viggo Mortensen ve Denzel Washington gibi starların En İyi Erkek Başrol Oyuncusu adayı olduğu SAG Ödülleri’nde, Meryl Streep, Natalie Portman, Amy Adams, Emily Blunt, Emma Stone gibi birbirinden güçlü isimler En İyi Kadın Başrol Oyuncusu ödülü için yarışacak. En İyi Televizyon Dizisi dalında ödüle aday gösterilenler arasında ise; Türkiye’de de geniş izleyici kitlesine ulaşan ‘Game of Thrones’, ‘Downtown Abbey, ‘The Crown’, ‘Stranger Things’ ‘ve Westworld’ dizileri bulunuyor.
En iyi Drama Dizi Erkek Oyuncusu dalında ise ‘Game of Thrones’ın ‘Tyrion Lannister’i Peter Dinklage ile ‘House of Cards’ın başrol oyuncusu Kevin Spacey karşı karşıya gelecek. Hugh Grant, Nicole Kidman ve Michelle Williams gibi yıldızlar da farklı kategorilerde ödül için yarışacak. Oscar’a doğru hızla ilerlerken bakalım kimler öne çıkacak bekleyip göreceğiz.

Günün  3. Dalga Kahvecisi önerim; Coffeetopia: Hobyar Mah, Arpacılar Cad. No.8, Eminönü – Fatih İstanbul

2. şubesi Kemerburgaz Üniversitesinde ve 3. şubesini de Batum’da açan aynı zamanda barista eğitimimizi aldığımız Şerif Başaran‘ın sahibi olduğu Coffeetopia’da zengin çekirdek çeşitleriyle keyifli bir kahve yolculuğuna çıkabilirsiniz..

Sendromsuz bir gün dileğiyle…

 

This entry was posted in: Haberler, Müzik, Sanat, Sinema-Dizi

by

2008 yılında blogger macerasına başlayan kokbit uzunca bir süre ara verdi yazmaya.. ama gezmeye keşfetmeye fethetmeye değil.. görmemesi gereken ülkeler de tadılmaması gereken şeyler yer içerken o katedral senin bu kilise benim gezerken aklında hep dönmek vardı blog dünyasına. Kah Michael Jordan olacağım.. kah Teoman.. kah kahve içecek.. kah gitar çalacak.. kah Fransızca konuşacak.. kah doktorasını bitirecek.. ottomansla başladı kokbitle devam eden macerası hayatının artista_m’ını bulduğu andan itibaren dr_ottoman’a dönüştü.. hepsi ben bir ben içinde.. eski günlerdeki gibi uzmanı olduğu masallarını anlatmaya devam edecek.. o hala küçük kokbit…

Bir Cevap Yazın