Now Reading
Gaudi’nin İzinde Barcelona Bölüm 3: Gothic Quarter, La Rambla, La Bouqeria

Gaudi’nin İzinde Barcelona Bölüm 3: Gothic Quarter, La Rambla, La Bouqeria

İspanya’daki gezimizin 3.bölümüne geldik. 2.bölümde La Merce Festivalini anlatmıştım. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim.

Park Güell ve Barcelonata Plajına gittiğimiz ilk günden sonra ikinci güne güzel bir kahvaltıyla başladık. Gothic Quarter’da yer alan ve sabah brunch gece kokteylleriyle meşhur olan Milk, Gotik bölgede dar bir sokakta yer alıyordu.   Son zamanların hip bölgesi olan, ardısıra iyi mekanların açıldığı Gotik sokaklar ilgi çekici olduğu kadar ürkütücü de görünüyordu. Gündüz güvenli olan bu sokaklarda gece temkinli olmakta fayda var. 

DSCF0012 kopya

Mekana rezervasyon yaptırmamıştık. Her gün saat 9’da açılıyordu biz 10 gibi oradaydık. Kapıda uzun bir kuyruk vardı. Yılmadık, usanmadık ve tam 45 dakika bekledik. Sonunda sıra bize gelmişti.

DSCF0016 kopya

Mekanda masalar sık sıralanmıştı. İçerisi vintage objeler ve tablolarla dekore edilmişti. Sanki kocaman bir aile eski bir evde kahvaltı yapıyormuş hissiyatı veriyordu. Sevilmesindeki en büyük nedenlerden birinin de bu olduğunu düşünüyorum.

DSCF0019 2 kopya Çeşit çeşit yumurta ve pancake menüsünden ben bombastik bir seçim yapıp dev akçaağaç şuruplu muzlu bir pancake kulesi söyledim 🙂 Oğuz’da her zamanki gibi nefis bir egg benedict sipariş etti. Leziz ve doyurucu bir kahvaltı sonrası tekrar çıktık Barcelona sokaklarına.

DSCF0021 kopya

Barcelona sokaklarını keşfe çıktığımız 2.günde La Rambla’yı boydan boya gezdik. Turist kalabalığında para ile fotoğraf çektiren sokak sanatçıları çok fazlaydı.

Caddede yerel satıcılar olduğu gibi büyük marka mağazalarda bulunuyordu. Bu caddede kaçırılmaması gereken yer La Boqueria pazarıydı.

DSCF0535 kopya

DSCF0537 kopya

Çeşit çeşit tropik meyveler, meyve suları, dondurmalar, şarküteri ürünleri, balık çeşitleriyle hem göze hem mideye hitap eden meşhur pazarı karış karış gezdik. Madrid’teki San Miguel pazarı kadar sevmesekte bu renk ve çeşitliliği görünce iyi ki gelmişiz dedik.

Pazar gezisinde gözümüz gönlümüz doyduktan sonra La Rambla etrafında gezinip,  otelimize dönüp dinlendik.

DSCF0002 2 kopya

Akşam La Merce Festivali kapsamında Casa Mila’da yapılacak gösteri öncesi Barcelona’nın meşhur Tapas Barı Cerveseria Catalanaya gittik. Rezervasyonla bile sıra beklenilen mekanda biz bar kısmında oturarak çalışanlarla sohbet edip, tapasları görerek yemek istediğimiz için rezervasyon yaptırmadık ve birilerinin kalkmasını bekledik. Şansımıza 10 dakika içinde birisi kalktı ve hemen 2 sandalye kaptık.

Çeşit çeşit tapaslardan seçtiklerimizin bazılarının görsellerini buraya koyuyorum. Bir kısmının fotoğrafını çekmeden bitirmişiz 🙂 Menüyü de önceden çalışmanız için fotoğrafladım 🙂

5-6 çeşit tapas denedik ve hepsini çok beğendik. Özellikle karamelize soğanlı mini burgerlerin lezzeti harikaydı. Burada en çok önerilen içi mozarella dışı fındık kaplı marmelatlı çubuk tapasını çok sevmedim. Ton balıklı makarna nasıl olabilir ki demeyin çok lezzetliydi mutlaka deneyin. Ortam ve fiyat/performans başarısıyla  gelinebilir listemize burayı da ekledik.

Bu güzel yemekten sonra Casa Mila’daki görsel şovu izledik. Buraya tıklayarak La Merce Festivali ile ilgili ayrıntılı yazımı okuyabilirsiniz.

DSCF0242 kopya

Barcelona’daki bu lezzetlerle dolu günün ardından ertesi gün Sagrada Familia’yı gezisi için enerji toplamak üzere otelimize döndük. 

Barcelona maceralarımızı anlatmaya devam edeceğim. Takipte Kalın!

Serinin diğer yazıları:

Gaudi’nin İzinde Barcelona Bölüm 1

Gaudi’nin İzinde Barcelona Bölüm 2: La Merce Festivali

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

COPYRIGHT 2020 KAPLANLAR KESIFTE. ALL RIGHTS RESERVED.

Scroll To Top