Okunuyor
Kahve Çekirdeği Denemeleri: Mzungu Project-Uganda

Kahve Çekirdeği Denemeleri: Mzungu Project-Uganda

2017 Dünya Kahve Kavurma şampiyonu Rubens Gardelli’nin yarışma serisi kahvesini denemek ister misiz dediğinde arkadaşımız Togay, hiç düşünmeden Oğuz’la ‘evet’ dedik. İtalya Forli’de yer alan Gardelli Specialty Coffees’in de sahibi olan Rubens Gardelli yarışma serisi kahve çekirdeğini kavurup satışa sunmuştu.

Italy
RUBENS GARDELLİ

Bu şansı kaçırmadık ve 250 gr Mzungu Project- Uganda’dan sipariş ettik. 

Çekirdiğimiz geldiğinde ambalajının pembe sempatikliği hoşumuza gidip, ‘pembeyle farktır’ diyen Rubens Gardelli’yi hatırlatsa da; bir an tek çıkışlı valfi göremeyince paniğe kapıldık.

DSCF0316 kopya.jpg

Kahve çekirdeğinin içerisinde saklanması gereken tek çıkışlı valfe sahip  paket olması gerekiyordu. Sonradan öğrendik ki özel bir yöntemle paket içindeki oksijen miktarı düşürülerek paketleme yapılıyormuş. 

Demlemek için sabırsızlanıyorduk. Büyük bir merakla ve şevkle kahve paketini açtık. Aman Tanrım! O ne müthiş bir kokuydu. Çikolata kazanının içine düşmüş gibiydim.

DSCF0321 kopya.jpg

V60 için 30 gr kahve çekirdeğimizi el değirmenimiz comandante ile 21 klik ayarında öğüttük. 2 buçuk dakika demledikten sonra 2 bardağımız içim için hazırdı.

Tattığım en iyi kahveydi!

DSCF0408 kopya

Vişne, bitter çikolata tadı kahve soğudukça yerini rom tadına bıraktı. Aşağıda tüm ayrıntılarını paylaşacağım Mzungu Project- Uganda kahve çekirdeğini bulursanız kaçırmayın! 

Kalite Skoru: 93.5

Yükseklik: 1900-2000 mt.

Tat profili: Vişne, bitter çikolata, kivi, rom

Proses: Natural

Çekirdek: SL 14 and Nyasaland

Asidite: Az

Fiyat: 250 gr-20 euro

Online alışveriş: Shop Gardelli ( DHL olan her yere gönderim yapıyorlar)

Oğuz ( dr_ottoman) ‘un  Mzungu Project- Uganda çekirdeğini v60 ile hangi ölçülerde ve nasıl demlediğini öğrenmek isterseniz 1 dakikalık videoyu tıklayıp, izleyebilirsiniz. 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=zyBwTiLQ3OU&w=560&h=315]

Bu İçeriğe Tepkin Ne?
Excited
0
Happy
0
In Love
2
Not Sure
0
Silly
0
Yorum yapılmamış (0)

Bir Yanıt Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

COPYRIGHT 2020 KAPLANLAR KEŞİFTE. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

En Üste Git