Genel, Haberler, Spor, Teknoloji
Leave a Comment

Ayakkabımı Şarj Edip Geliyorum!

Ben ayakkabımı şarj edip geliyorum’ dediğinizde vereceğim haberden haberi olmayanlar size biraz şaşkın bakabilirler.

saskin-3

Nike yapacağını yaptı ve yılın başında 28 Kasım 2016’da satışa sunacağını söylediği şarj edilebilen Nike HyperAdapt 1.0 modelinin fiyatını açıkladı.

Fiyatı açıklamayıp biraz heyecan yaratalım!

fy16_inno_snowcap_v2_hero_rt_noearl_v1_hd_1600

HyperAdapt 1.0, “şarjlı” bir spor ayakkabısı. Mekanizmasını çalıştıran pillerin durumunu ayakkabının arkasında yer alan LED’lerden takip etmek mümkün oluyor. Pilleri tam şarjla iki hafta kullanım ömrü sunuyor. LED’leri kırmızıya döndüğünde şarj aletine koşmanız gerektiğini anlıyorsunuz, tabii bitmeden yetişebilirseniz 🙂 Her bir teki şarj edebilmek için çift uçlu olan şarj aleti, mıknatıslı yapısıyla tabana yapışıyor ve HyperAdapt 1.0’ı şarj ediyor. Ayakkabıları şarj etmek yaklaşık 3 saat sürüyor.

20160315_fy16_inno_snowcap_white_hero_0058_rectangle_1600

Tembeller ve ayakkabısını bağlamaya bile vakit bulamayanlar için ise en güzel haber; kendi kendine bağlanan otomatik bağcıklar.

Geleceğe dönüş filmindeki Nike Mag’lerin vücut bulmuş hali -en son değişiklik sonrasında- 1 Aralık’ta Amerika’da satışa sunulacak. Ülkemiz için satış tarihi belli değil.

Fiyatına gelecek olursak sadece 720 dolar ! 

Hayalini kuranlar Nike websitesinden bu tasarım harikası ayakkabıyı inceleyebilir.

Nike ayakkabı sektörünün Apple’ı olacak gibi görünüyor.

This entry was posted in: Genel, Haberler, Spor, Teknoloji

by

1988 yılında sarı bir sonbahar günü doğdu. 40 günlükken yaptığı ilk şehirler arası seyahat sonrası gezme aşkı da onunla birlikte büyüdü. Ailesiyle yaptığı uzun keşif dolu yolculukları ile ‘keşfetme’nin dayanılmaz güzelliğinin farkına vardı. İnsanı ‘keşfetmek’ için tıp fakültesini bitirdi. Çocukların enerjisi ile genç kalabilmek için çocuk doktoru olmaya karar verdi. Hayatını birleştirdiği Oğuz Derya ile birlikte ‘keşfetme’ye devam ederken tecrübelerini paylaşmak için bu blogta yazılarını yayınlamaya başladılar.

Bir Cevap Yazın